Frequently Asked Questionsدر درجه اول لازم است، از همه شما دوستان عزیز که از برنامه های iPersia استفاده می کنید و در iTunes Store از این برنامه حمایت می کنید یا از طریق ایمیل به ما دلگرمی می دهید ، تشکر کنیم.
ما از پیشنهادهای سازنده شما که از راه ایمیل دریافت می کنیم سپاسگزاریم و در جهت بهبود برنامه های iPersia از آنها استفاده خواهیم کرد و سعی می کنیم که به ایمیل های شما در اسرع وقت پاسخ دهیم.

در بخش زیر سوالات مطرح شده از سوی شما دوستان عزیز، همراه با پاسخ های آنها قرار گرفته است. لطفا در صورت داشتن سوالی غیر از آنچه که در اینجا مطرح شده است با ما از راه ایمیل تماس بگیرید.


۱. چگونه می توان رویدادهای شخصی را به تقویم اضافه کنم؟

در صفحه " تقویم" بر روی علامت "+" در بالای صفحه کلیک کنید. در صفحه جدید که باز می شود، عنوان با دیگر مشخصات رویداد را وارد کنید. توجه داشته باشید که وارد کردن عنوان رویداد لازم و ضروری است. پس از وارد کردن تمامی مشخصات رویداد مورد نظر، بر روی علامت "+" در بالای صفحه کلیک کنید تا رویداد مورد نظر در تقویم ثبت شود.


۲. پس از وارد کردن رویداد شخصی قادر به دیدن آن بر روی صفحه تقیوم نیستم. چرا؟

اگر قادر به مشاهده رویداد ثبت شده بر روی تقویم نیستید، به صفحه "تنظیمات" بروید و بر روی "نمایش رویدادهای شخصی" کلیک کنید و گزینه "تمام رویدادهای شخصی" را انتخاب کنید. همچنین بر روی گزینه "نمایش مناسبت ها" بزنید و گزینه اول یا دوم از بالا را انتخاب کنید. به صفحه تقویم برگردید و مناسبت های ثبت شده باید در این حالت نشان داده شوند.


۳. من ساکن ایران هستم و موارد ۱ و ۲ ذکر شده را انجام داده ام ولی همچنان نمی توانم رویدادهای شخصی را ثبت کنم. چرا؟

ممتاسفانه این مشکل برای بعضی از گوشی هایی که در ایران هستند وجود دارد و ما با تغییر محل گوشی و دیگر تنظیمات قادر به ردیابی این مشکل نبودیم و در نتیجه هنوز موفق به حل این مشکل نشدیم.

اگر شما این مشکل را بر روی گوشی خود دارید لطفا اینجا کلیک کنید و فرم مربوط به اطلاع رسانی را پر کنید.
باتشکر


۴. نمایش رویداد های ثبت شده در تقویم اصلی iPhone در این تقویم و برعکس

رویدادهایی که در این تقویم ثبت می کنید به صورت اتوماتیک بر روی تقویم دستگاه که iCalendar هم از آن استفاده می کند، اضافه می شوند. بنابر این اگر رویدادی را در iPersia Calendar ثبت می کنید این رویداد در iCalendar نیز قابل رویت و مشاهده خواهد بود.
بر عکس این حالت نیز اتفاق می افتد. یعنی اگر مناسبتی در iCalendar ثبت شود در ای iPersia Calendar نیز قابل مشاهده خواهد بود.

اگر در حال حاضر قادر به رویت رویدادهای ثبت شده در iCalendar در iPersia Calendar نیستید، به صفحه "تنظیمات" رفته و گزینه " نمایش رویدادهای شخصی" را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه " تمام رویدهای شخصی" بزنید. همینطور در صفحه تنظمیمات ، در قسمت " نمایش مناسبت ها" گزینه اول یا دوم را انتخاب کنید. در این حالت باید قادر به دیدن مناسبت های ثبت شده در iCalendar در تقویم باشید.


۵. چگونه می توانم عدد روی icon را حذف یا اضافه کنید؟

عدد روی icon تاریخ روز به هجری شمسی را نشان می دهد.
جهت فعال یا غیرفعال کردن ابن قابلبت به صفحه "تنظیمات" بروید بر روی "نمایش تاریخ روز بر روی ایکون" زده و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.


۶. چرا عدد روی ایکون (Notification Number) که تاریخ روز را نشان می دهد فارسی نیست؟

عدد روی ایکون به زبان اصلی دستگاه نمایش داده می شود. اگر مایل هستید که این عدد به فارسی نمایش داده شود در Setting دستگاه در قسمت International زبان و محل دستگاه خود را تنظیم کنید.


۷. آیا می توانم برای رویدادهای شخصی هشدار یا alarm تنظیم کنم؟

بله. در هنگام وارد کردن رویداد در پایین صفحه می توانید دو زنگ برای زمان های مختلف برای رویداد تنظیم کنید.


۸. برنامه های iPhone با چه زبانی نوشته می شوند؟

با زبان Objective-C. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت Apple Developers مراجعه کنید.


۹. ایا سفارش برای طراحی app می گیرید؟

متاسفانه در حال حاضر قادر به گرفتن سفارش اپ نیستیم و در حال کار کردن بر روی بهتر کردن برنامه های کنونی iPersia و همچنین طراحی app های جدیدی هستیم.

ولی اگر به دنبال اپ برای Business خود می گردید ، می توانید به وب سایت ExeerSoft مراجعه کنید و پس از انتخاب از بین بسته ها و پکیج های کنونی ، Business App سفارش بدهید.


۱۰. منابع مناسبت ها چیست؟

منابع مناسبت ها در خود app ذکر شده اند. به صفحه "تقویم" رفته، روی دکمه "لیست ایام" در بالای صفحه بزنید و سپس بر روی دکمه "i" در بالای صفحه بزنید.


۱۱. آیا امکان دارد که ایکن تقویم مانند ایکن iCalendar تغییر کند؟

خیر. Apple امکان داشتن ایکن داینامیک را در اختیار بقیه developer ها قرار نداده است.


۱۲. آیا امکان دارد در app زمان محلی را نمایش دهید؟

ساعت محلی همیشه در status bar در بالای صفحه iPhone نمایش داده می شود. آیا نیاز به نمایش مجدد ساعت محلی در دو جا به طور همزمان هست؟!


۱۳. iPad Interface

در اولیل فرصت بر روی iPad Interface کار خواهیم کرد.


۱۴. تاریخ های نمایش داده شده بر روی App در صفحه امروز

برای درک بهتر این موضوع لطفا به تصویر زیر روز ۵ مهر توجه کنید.وقتی این تقویم را می خوانید می گویید : امروز ۵ مهر مترادف با ۲۸ ذی القعده و برابر با 27 December است.

وطبیعتا می دانید که منظور این تقویم این نیست که الان در این لحظه در ایران ۵ مهر است و در عربستان ۲۸ ذی القعده و در انگلستان 27 December.

تقویم iPersia Calendar هم مانند هر تقویم دیگر کار می کند. واضح است که تاریخ میلادی تاریخ این لحظه در آمریکا یا اروپا را نشان نمی دهد و تاریخ قمری تاریخ الان در عربستان و همینطور تاریخ شمسی تاریخ الان در ایران . بلکه این تاریخ ها مترادف هم هستند و یک زمان را نمایش می دهند.

ایام نمایش داده شده در تقویم نمایانگر تاریخ در مکانی است که شما در آن سکونت دارید و نه زمان نقاط مختلف کره زمین.


۱۵. چرا تاریخ روی ایکون برنامه پس از فعال کردن آن در قسمت تنظیمات نمایش داده نمی شود؟

اول اطمینان حاصل کنید که برنامه تقویم را به آخرین نسخه به روز رسانی کرده باشید. سپس اگر هنوز هم تاریخ نمایش داده نمی شد موارد زیر را انجام دهید .

به قسمت Notification در Setting دستگاه تان بروید.اپ iPersia Calendar را پیدا کنید و روی آن بزنید.اطمینان حاصل کنید که تمامی دکمه ها همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده اند روشن باشند.

iPersia Apps

pix pix pix pix pix pix pix pix

About Us

iPersia is founded by a group of young Iranians in Northern California. Our goal is to build Farsi apps to satisfy your needs in today's world of technology with the highest quality of design and capability.

Learn More »

Contact Us

Address: P.O.Box 23243
 San Jose, CA 95153
Tel:(408) 600-0543
Email: iPersia@ExeerSoft.com